11Cайт Александра Пантелеевича Полешко
Лекції
Меню сайту

Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Ваш IP

Форма входу

Погода

Переводчик

Пошук

...

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзья сайта

Вітаю Вас, Гість · RSS 23.08.2019, 08.29.01


ЗМІСТ ЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ

 

        Ι. Загальні принципи конструювання і розрахунку деталей машин

Коротка історична довідка. Мета, задачі і зміст курсу. Розділи і методика роботи над курсом. Навчальна  література (основна та додаткова).

Основні положення про проектування та конструювання машин. Задачі, що розв‘язуються в процесі проектування і конструювання машин. Стадії конструювання машин. Види конструкторських документів. Автоматизація проектування на базі САПР. Основні вимоги до деталей і вузлів машин. 

Поняття роботоздатності, технологічності, економічності, високої продуктивності і надійності, уніфікації, задоволення вимогам дизайну. Основні критерії роботоздатності деталей машин: міцність, жорсткість, стійкість проти спрацювання, вібростійкість, теплостійкість тощо. 


2. Конструювання механічних передач 

        

         Приводи машин і їхні елементи. Класифікація механічних передач. Передачі приводів і їх порівняльна характеристика. Вибір електродвигуна, кінематичний і силовий розрахунок приводів.

         Конструювання пасових передач. Будова, характеристика і типи пасових передач. Сили в передачі і напруження в пасах. Криві ковзання та ККД пасових передач. Розрахунок пасових передач на тягову здатність і довговічність. Натяжні пристрої. Конструювання шківів.

Конструювання фрикційних передач і варіаторів. Загальні відомості та класифікація фрикційних передач. Конструкції. Розрахунок циліндричних фрикційних передач за умови контактної міцності. Особливості конструкції і розрахунку конічної, жолобчастої та лобової фрикційних передач. Матеріали передач. Конструкції варіаторів швидкості.

Конструювання зубчастих передач. Класифікація зубчастих передач і їх параметри. Сили в передачах. Критерії роботоздатності. Розрахункові навантаження.

Розрахунок прямозубих циліндричних передач на контактну міцність і згин. Матеріали передач і допустимі напруження. Особливості конструкції і розрахунків на міцність циліндричних косозубих і конічних передач.              

Черв‘ячні передачі, їх розрахунок на міцність  та тепловий розрахунок. Глобоїдні передачі.

Короткі відомості про передачі з зачепленням Новикова, планетарні та хвильові передачі. 

Конструювання зубчастих та черв’ячних коліс. Конструювання  редукторів.

Конструювання ланцюгових передач. Класифікація. Основні  розрахункові параметри. Деталі ланцюгових передач. Розрахунок. Конструювання зірочок.         Конструювання передач гвинт-гайка. Загальні відомості. Класифікація. Конструкції. Розрахунок.

 

3. Конструювання валів, підшипникових вузлів та напрямних

Конструювання валів та осей. Призначення і класифікація валів і осей. Матеріали для їхнього виготовлення.  Розрахунок валів та осей на статичну та втомну міцність, на жорсткість та поперечні коливання. Особливості конструювання валів.

 Призначення і класифікація опор осей і валів. Підшипники ковзання. Конструкції та матеріали підшипників. Мастильні матеріали. Методи утворення режиму рідинного тертя в підшипниках ковзання. Практичні розрахунки підшипників ковзання.

Підшипники кочення, умови їхньої роботи, конструкції, розмірні серії, класи точності, матеріали. Вибір підшипників кочення за статичною та динамічною

вантажністю. Схеми установки підшипників на валах і способи закріплення кілець. Ущільнення підшипникових вузлів.

             Конструювання напрямних. Напрямні прямолінійного руху. Конструкції. Основи розрахунку.

 

4. Конструювання з’єднань і муфт

       З’єднання валів. Конструювання муфт. Призначення і класифікація муфт приводів. Некеровані, керовані, самокеровані та комбіновані муфти, їхні конструкції

лухі, компенсуючі, пружні, кулачкові, зубчасті, фрикційні, запобіжні, відцентрові та обгінні муфти, параметри, вибір і розрахунок.          Конструювання роз'ємних

з'єднань. Різьбові з`єднання. Типи кріпильних різьбових деталей. Види різьб і їх параметри. Елементи теорії гвинтової пари. Умова самогальмування.  Затягнення і

стопоріння різьбових деталей. Розрахунок різьб на міцність. Розрахунок різьбових з`єднань при дії на них осьового, поперечного і ексцентричного навантажень.

Розрахунок болтів клемового з’єднання. Розрахунок фундаментних болтів. Ущільнення різьб.  Шпонкові, шліцьові та профільні з`єднання; їхні конструкції,

матеріали та розрахунок на міцність. Конструювання нероз'ємних з'єднань. З’єднання деталей посадками з натягом, заклепкові, зварні та клейові з`єднання. Основні

конструкції. Області застосування і особливості розрахунків на міцність.


Copyright MyCorp © 2019